V dobách, kedy neexistovali chladničky, si ľudia uchovávali cez zimu kyslú kapustu, aby mali dostatočný prísun vitamínu C. Okrem toho im vhodne poslúžilo aj ovocie, ktoré možno skladovať v pivnici, napríklad niektoré odrody hrušiek a jabĺk. Dnes máme oveľa širšie možnosti zaobstarať si v zime dostatok vitamínov a medzi nimi to sú aj zeleninové šťavy. Môžeme si ich samozrejme zhotoviť sami z čerstvej zeleniny pomocou odšťavovača, ale ak cestujeme na dovolenku na lyžovačku do Vysokých Tatier, nebudeme sa predsa vláčiť s odšťavovačom a tonami zeleniny. Postačí, keď v mieste alebo cestou nakúpime už hotové šťavy, ktoré sú iba pasterizované, bez konzervantov a pridaného cukru.
Zeleninové šťavy putujú do obchodov v kartónových škatuliach v rôznych veľkostiach a máme vďaka tomu zásobu štiav v podstate kdekoľvek. Ako sa vlastne takto spracovaná zelenina dostane až k spotrebiteľovi?
Slúžia na to vhodné prepravné nádoby, napríklad IBC kontajnery aj s príslušenstvom. Sú to veľké plastové krabice s mimoriadne veľkým objemom. Pojmú až tisíc litrov ovocných alebo zeleninových štiav, drení, kaší a pasírovaných kúskov. Na každý kontajner je možné naložiť ďalšie štyri kontajnery, dohromady teda každý z nich musí uniesť približne päť ton nákladu. To je úctyhodné číslo na to, že sú to plastové debny, a navyše skladacie. Ak je totiž kontajner momentálne odstavený, zloží sa do tenkej plochej doštičky, a tá nezaberie v sklade skoro žiadne miesto.
IBC kontajner je veľmi dobre skladný a tiež sa jednoducho udržuje čistý. Jeho hladký povrch umožňuje ľahké čistenie bežnými čistiacimi prostriedkami a tlakovou vodou a navyše je vo vnútri kontajnera plastová fólia, ktorá sa po každej várke nákladu vymieňa za novú, tým pádom odpadá zložité vymývanie nádob po celej vnútornej ploche. Vďaka fólii sa tiež zaistí bezchybná akosť všetkých potravinárskych produktov.